28 październik 2022

Obwodnica Wałbrzycha otwiera nowe perspektywy przed tym miastem

zdjęcie: Obwodnica Wałbrzycha otwiera nowe perspektywy przed tym miastem / fot. PAP
Obwodnica Wałbrzycha otwiera nowe perspektywy rozwojowe przed miastem i regionem - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki podczas otwarcia obwodnicy tego miasta. Dodał, że poprawa infrastruktury to warunek przyciągnięcia nowych przedsiębiorców.

"Ta droga tutaj (…) jest symbolem naszej sprawczości, naszej operacyjności i skuteczności. To ważne, bo rzeczywiście jej historia jest bardzo długa, a otwiera ona zupełnie nowe perspektywy rozwojowe przed Wałbrzychem, przed Szczawnem, przed okolicami tego wspaniałego (…) regionu" - powiedział szef rządu.

"Nowa inwestycja w taką obwodnicę, jak ta tutaj w Wałbrzychu, wiąże się z drogami dojazdowymi, gminnymi, powiatowymi. One z kolei z inwestycjami wodociągowymi, kanalizacją, inwestycjami w światłowody w przyłączenia energetyczne, a to z kolei jest warunek przyciągania nowych przedsiębiorców" - dodał.

Morawiecki ocenił, że dzięki nowym inwestycjom i poprawie infrastruktury, Wałbrzych pozbędzie się piętna lat 90-tych, czyli "zapaści, niedostatku, biedy, której region doświadczył w tak okrutny sposób".

"Zrobimy wszystko, we współpracy z samorządem, we współpracy z samorządowcami aby przywrócić dawny blask, w tym przypadku Wałbrzycha, ale też przywrócić szansę na nowe kolejne miejsca pracy, na coraz lepsze miejsca pracy" - podkreślił szef rządu.

Premier wspomniał też o innych inwestycjach, które zostały zrealizowane w Wałbrzychu z budżetu państwa. Wymienił stadion Górnika Wałbrzych, dworzec PKP, ulice Długosza i Dunikowskiego.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ ros/ drag/