24 styczeń 2024

Po śmiertelnym wypadku zablokowana dk 9 w Rudniku

zdjęcie: Po śmiertelnym wypadku zablokowana dk 9 w Rudniku / pixabay/3922
73-letni mężczyzna zginął w wypadku drogowym na krajowej dziewiątce w miejscowości Rudnik. Droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana – poinformował mł. asp. Paweł Kusiak, oficer prasowy starachowickiej policji.

Do wypadku w Rudniku w gminie Brody (powiat starachowicki) doszło około godziny 15. Zderzyły się tam osobowym mercedes i ciężarowy MAN. Jak przekazał PAP mł. asp. Paweł Kusiak, oficer prasowy starachowickiej policji z pierwszych informacji wynika, że kierowca mercedesa z nieustalonych na tę chwilę przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z ciężarówką.

Wskutek zderzenia samochód osobowy stanął w płomieniach. W aucie znajdował się 73-letni kierowca. Mężczyzna został wyciągnięty z pojazdu przez świadków wypadku. Następnie pomocy udzielili mu strażacy i zespół ratownictwa medycznego. Niestety mimo podjętej akcji ratunkowej życia mężczyzny nie udało się uratować. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

43-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Droga w miejscu wypadku jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy drogami lokalnymi. Utrudnienia występują na odcinki pomiędzy Iłżą a Ostrowcem Świętokrzyskim i mogą potrwać kilka godzin. "Na miejscu cały czas pracują policjanci pod nadzorem prokuratora, którzy ustalają szczegółowe okoliczności wypadku" – dodał funkcjonariusz.(PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

wdz/ jann/