17 sierpień 2022

Policyjne rodzeństwo z ogromną siłą

zdjęcie: Policyjne rodzeństwo z ogromną siłą / fot. KPP Włoszczowa
fot. KPP Włoszczowa
Służba w policji to ciężka i odpowiedzialna praca. Wymaga wielu poświęceń, a także wiąże się z nieregularnymi godzinami pracy, co utrudnia wygospodarowanie czasu na realizację własnych zainteresowań. Jednak policyjne rodzeństwo st. asp. Katarzyna Wójcik, która na co dzień pracuje w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz st. asp. Piotr Sobczyk z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie, pomimo licznych obowiązków służbowych, zawsze znajduje czas na swoją pasję, osiągając przy tym niesamowite wyniki.

O tym, że miłość do sportu może być zaraźliwa, przekonało się policyjne rodzeństwo - st. asp. Katarzyna Wójcik z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz st. asp. Piotr Sobczyk z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie. Rodzeństwo łączy wspólna pasja, jest to zamiłowanie do biegania. Mimo licznych obowiązków zawsze znajdują czas na aktywność po służbie, osiągając przy tym ogromne wyniki, o czym świadczy ich udział w Biegu Katorżnika. Jest to jeden z najbardziej ekstremalnych i morderczych biegów w Polsce, którego dystans wynosi 13 km w bardzo ciężkich warunkach. Do rywalizacji w biegu stanęło ponad 1000 zawodników. Jako pierwsza na metę dobiegła st. asp. Katarzyna Wójcik, która dystans ten przebiegła w 2 godziny 51 minut i 15 sekund. Na jej szyi zawisł najcięższy medal świata, szara metalowa podkowa z łańcuchem. Natomiast jej brat st. asp. Piotr Sobczyk pomimo kontuzji, swój bieg ukończył na 32 pozycji, czym również udowodnił, że poprzez ciężką pracę oraz zaangażowanie można osiągnąć zamierzone cele. Włoszczowski funkcjonariusz swoje zdeterminowanie pokazał już niejednokrotnie, biorąc udział także w misjach zagranicznych, gdzie uczestniczył w zawodach sportowych. Już w 2014 roku funkcjonariusz zajął 3 miejsce w Marszu Duńskim, podczas którego uczestnicy w mundurze, z bronią i 10-kilogramowym plecakiem mieli do pokonania dystans 25 kilometrów w ciężkim górskim terenie. Natomiast w 2021 roku w Camp Novo Selo w 3 osobowej sztafecie biegu na 10 km z pełnym wyposażeniem, zdobył 4 miejsce wśród ponad 100 osób z różnych zakątków świata.

Opr. WR

Źródło: KWP w Kielcach/KPP Włoszczowa