4 marzec 2024

Sprawcy licznych kradzieży sklepowych zatrzymani

zdjęcie: Sprawcy licznych kradzieży sklepowych zatrzymani / fot. KPP Włoszczowa
fot. KPP Włoszczowa
Włoszczowscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży sklepowych działających na terenie powiatu. Łączna wartość skradzionych przedmiotów wynosiła ponad 1300 złotych. Za dokonanie kradzieży grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły czwartek do włoszczowskich funkcjonariuszy wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży sklepowej w jednym z marketów na terenie miasta. Z uzyskanych informacji wynikało, iż skradziono kilka artykułów spożywczych, a sprawcy kradzieży odjechali z miejsca pojazdem marki Volkswagen.

Już po krótkiej chwili od zgłoszenia pojazd ten został zatrzymany do kontroli przez włoszczowskich funkcjonariuszy. Jak ustalono, w pojeździe podróżowały łącznie trzy osoby. Dwie kobiety w wieku
32 i 39 lat oraz 61-letni mężczyzna.

W toku przeszukania pojazdu mundurowi odnaleźli artykuły spożywcze, m. in. te skradzione sprzed kilku chwil. Wewnątrz samochodu ujawniono kilka butelek z alkoholem oraz liczne produkty spożywcze oraz chemiczne. Jak ustalono, przedmioty te także pochodziły z kradzieży. Wartość ujawnionych przedmiotów oszacowano na kwotę ponad 1300 złotych.

Cała trójka została zatrzymana, usłyszeli oni zarzuty kradzieży, których dopuścili się na terenie powiatu włoszczowskiego, za co grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności. W piątek prokurator zastosował wobec zatrzymanych osób środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, wpłatę poręczenia majątkowego oraz zakaz opuszczenia kraju.

Opr. WR

Źródło: KPP Włoszczowa