15 marzec 2024

Świętokrzyska giełda szkół ponadpodstawowych z włoszczowskimi policjantami

fot. KPP Włoszczowa
Dzisiaj w Domu Kultury we Włoszczowie odbyła się świętokrzyska giełda szkół ponadpodstawowych. Udział w tym wydarzeniu wzięli także włoszczowscy mundurowi, którzy promowali zawód policjanta oraz zachęcali uczestników do wstąpienia w szeregi Policji.

Włoszczowscy policjanci uczestniczyli dzisiaj w świętokrzyskiej giełdzie szkół ponadpodstawowych, której mottem przewodnim było hasło „Edukacja i Kariera”. Podczas przedsięwzięcia obecni byli przedstawiciele instytucji, urzędów, szkół z terenu powiatu włoszczowskiego, a także przedstawiciele służb mundurowych, którzy informowali uczniów o możliwościach podjęcia pracy w zawodach, które reprezentują.

Włoszczowscy policjanci przygotowali dla uczestników spotkania stoisko informacyjne, na którym udzielali zainteresowanym informacji, o tym jak obecnie wygląda procedura przyjęcia do służby
w Policji, jakie wymagania musi spełnić osoba, która chce wstąpić w jej formacje oraz jak przebiega postepowania kwalifikacyjne. Nie zabrakło także ciekawostek dotyczących codziennej pracy funkcjonariuszy oraz prezentacji sprzętu służbowego.

Co trzeba zrobić, aby służyć w Policji?

Wszystkie niezbędne informacje dostępne pod linkiem:

Opr. WR

Źródło: KPP Włoszczowa